Při další mezinárodní sportovní akci v Saúdské Arábii

Před více než 50.000 diváky na mezinárodním stadionu krále Fahda porazili držitelé italského poháru Inter Milán úřadujícího mistra Serie A AC Milán 3:0 a ovládli tak třetí úžasné finále, které se hrálo na území království.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230119005375/cs/

Jeho Excelence náměstek ministra sportu pan Badr bin Abdulrahman Al-Qadi a prezident italské fotbalové ligy pan Lorenzo Cassini ve středu dekorovali Inter Milán titulem vítěze italského Superpoháru. Akci uspořádalo ministerstvo sportu v rámci sportovních podniků konaných při příležitosti 2. ročníku Diriyah Season.

Za velkého zájmu diváků a médií z různých mezinárodních i místních sdělovacích prostředků vstřelil první gól na začátku prvního poločasu Dimarco. Vedení Interu pak upevnil druhým gólem Džeko a v průběhu druhého poločasu potvrdil vítězství Interu třetím gólem Martínez. Jeho tým díky tomu dosáhl podruhé v řadě na titul vítěze Superpoháru. V historii klubu se jedná už o sedmé vítězství Interu Milán v této soutěži.

Po Juventusu a Laziu, které pohár získaly ve dvou ročnících konaných v Džiddě a Rijádu, je Inter Milán třetím týmem, který získal italský Superpohár na území Saúdské Arábie.

Království hostí tuto významnou událost v rámci mezinárodních sportovních turnajů a podniků konaných při příležitosti akce Diriyah Season 2022, které pořádá ministerstvo sportu s cílem dosáhnout cílů Vize království pro rok 2030 jako jednu z iniciativ programu „Kvalita života“. V jeho rámci země hostí ty nejvelkolepější a nejvýznamnější mezinárodní sportovní podniky, které mají návštěvníkům akce Diriyah Season zprostředkovat skvělé zážitky prostřednictvím úžasných aktivit.

*Zdroj: AETOSWire