Česká “Viktoria” Plzeň v aktuální sezóně nastoupí ve skupinové fázi Ligy konferencí. V důsledku losování byli jejími soupeři “Dynamo” ze Záhřebu, kazašská “Astana” a “Balkáni” z Kosova.

Hned po losování odborníci hodnotili šance každého týmu a shodli se na názoru, že hlavními kandidáty na postup ze skupiny jsou “Viktoria” a “Dynamo”. V tomto článku bychom vám chtěli více říci o klubu ze Záhřebu a podrobně se věnovat soupeři. Je třeba poznamenat, že na webu Mostbet CZ již začal příjem sázek na zápasy prvního kola Ligy konferencí.

“Dynamo” – klub s bohatou historií a velkými ambicemi

Skoro všichni tvrdí, že “Dynamo” je nesporným favoritem v boji o první místo v tabulce skupiny. Dokonce i chorvatští fanoušci jsou velmi vážní. Na sociálních sítích hlasitě prohlašují, že v takové skupině by měli získat alespoň 15 bodů z 18 možných, někteří dokonce požadují absolutní maximum.

“Dynamo”, které 24krát vyhrálo ligový titul, včetně šesti let v řadě, nemá v úmyslu vzdát se koruny lídra chorvatského fotbalu. Od roku 2008 se “Dynamo” 15krát zúčastnilo skupinových fází evropských pohárů. Nepodařilo se jim postoupit do této fáze pouze v sezóně 2017/18.

Fanoušci klubu ze Záhřebu jsou skutečně rozhořčeni tím, že jejich tým bude hrát pouze v Lize konferencí. “Dynamo” osmkrát hrálo ve skupinové fázi Ligy mistrů, a fanoušci věří, že účast v třetím nejprestižnějším evropském poháru je pro “Dynamo” nedostatečná.

Klub ze Záhřebu už byl vyřazen z dvou evropských pohárů

Ve třetím kvalifikačním kole Ligy mistrů klub ze Záhřebu jen těsně podlehl řeckému AEK. Prohráli doma 1:2, ale venku vedli 2:0 až do 90. minuty. AEK však v nastaveném čase nejen srovnal, ale také vstřelil druhý gól.

Když nastoupili v Lize Evropy, “Dynamo” nesplnilo očekávání svých fanoušků. V prvním zápase porazili pražskou “Spartu” 3:1, ale poté prohráli v odvetě 1:4. Co se stalo s tak stabilním týmem “Dynamo”? Pravděpodobně jejich výkon ovlivnil prodej klíčových hráčů.

Je důležité poznamenat, že český fotbal má již pozitivní zkušenosti s tímto klubem. A lekce od “Sparty” mohou být pro “Viktorii” užitečné.

Během kvalifikace “Dynamo” ztratilo své vůdce

Po porážce od AEK byl klubový přestupový rekord aktualizován středním obráncem Josipem Šutalom. Hráč se přestěhoval do “Ajaxu” za 20,5 milionu eur. Mimochodem, vstřelil gól v rozlučkovém zápase s řeckým týmem. Ale nedokázal si udržet vedení pro Záhřeb. Takže rozloučení bylo docela smutné.

Před zápasem se “Spartou” prodalo “Dynamo” svého brankáře Dominika Livakoviće do tureckého “Fenerbahçe” za 6,65 milionu eur. Klub tak v rozhodujícím kole kvalifikace zůstal bez hlavního brankáře chorvatského národního týmu a dlouholeté jedničky.

Nicméně v prvním zápase Chorvati zvítězili přesvědčivě 3:1. Gól a asistenci si připsal 24letý Luka Ivanušec. Ten samý křídla, který skóroval hattrickem proti “Astana” z Kazachstánu (další soupeř ze skupiny). Pomohl porazit “Spartu” v prvním zápase a poté byl prodán do nizozemského “Feyenoordu” za 8,5 milionu eur.

Takže v odvetě “Dynamo” hrálo bez trojice Livaković-Šutalo-Ivanušec a to nemohlo neovlivnit výsledky. Nakonec Záhřeb skončil pouze ve skupinové fázi Ligy konferencí. Od klubu se nyní očekává velmi kvalitní výkon. Minimální cíl pro skupinovou fázi je postoupit do play-off. Skutečným cílem je vyhrát skupinu a postoupit přímo do druhého kola bez dalších zápasů v 1/16.

foto: https://ibb.co/dj4x3VN