Arda Güler – jméno, které se stále častěji ozývá ve fotbalovém světě, symbolizuje naděje “Realu” a hrdost Turecka. Ve svých 18 letech tento mladý talent učinil impozantní přechod z “Fenerbahçe” do řad “Krémových”, stávajíc se národním pokladem své vlasti. Navzdory mladému věku a řadě zranění Güler již stihl prokázat svůj fenomenální potenciál a donutit odborníky srovnávat ho s fotbalovými legendami.

V aktuální sezóně “Real Madrid” aspiruje na titul v La Lize a pokračuje v účinkování v Lize mistrů. Pokud chcete vsadit na svůj oblíbený klub nebo se zabýváte sázkovými hrami, pak výhodné podmínky najdete u sázkové kanceláře Mostbet. Také společnost provozuje Mostbet casino pro milovníky hazardních her.

Ranná léta: od akademie “Gençlerbirliği” k hvězdnému statusu ve “Fenerbahçe”

Cesta Ardy Gülera do velkého fotbalu začala ve věku devíti let, kdy se připojil k akademii hlavního klubu “Gençlerbirliği”. I přes těžké časy, které tým v té době prožíval, mladý talent dokázal upoutat pozornost. V únoru 2019, ve věku 14 let, Güler přešel do akademie “Fenerbahçe” – klubu, který podporoval od dětství.

Rozhodující roli v tomto přechodu sehrál vliv skauta Serhata Pekmežiho a prezidenta “Fenerbahçe” Aliho Koča. Klub poskytl Gülerovi bydlení v Istanbulu a jeho otec, Ümit Güler, získal práci v jedné z Kočových firem. Podle některých zdrojů “Fenerbahçe” zaplatil “Gençlerbirliği” asi 2,5 milionu eur za 20% práv na hráče, což byla rekordní částka pro turecký fotbal za tak mladého hráče.

Během krátké doby se Güler stal národní senzací. V sezóně 2021/22 debutoval v základní sestavě “Fenerbahçe”, stávaje se druhým nejmladším debutantem klubu. K závěru sezóny byl Arda již považován za klíčového hráče, sbírajíc impresivní statistiky a získávaje uznání fanoušků všech tureckých klubů.

Fenomenální talent a unikátní herní styl

To, co ihned upoutalo pozornost ve hře Gülera, byl jeho fenomenální talent a unikátní herní styl. Odborníci si všímali podobnosti s raným Lionelem Messim v driblinku, posunu do středu pole a práci s míčem. Nicméně Arda měl několik odlišných rysů: robustnější postavu, precizní střelu a schopnost hrát na různých útočných pozicích.

Díky své univerzálnosti se Güler stal nezbytným hráčem pro “Fenerbahçe”. Jeho schopnost kombinovat role křídelníka a útočného záložníka umožňovala trenérskému štábu experimentovat s taktickými formacemi. Přitom Arda předváděl nejvyšší fotbalový intelekt, schopnost vidět pole a kreativní řešení v útoku.

Statistiky Gülera v poslední sezóně za “Fenerbahçe” byly impozantní: 6 gólů a 7 asistencí ve 35 zápasech. Nicméně jeho hlavní vizitkou se staly úspěšné driblingy – v tomto ohledu patřil mezi nejlepších deset hráčů ligy. Jeho výrazné výkony proti velkým týmům jako “Beşiktaş” jen zvyšovaly zájem předních evropských klubů o mladý talent.

Přechod do “Realu” a adaptace na novou realitu

V létě 2023 se rozhořela skutečná přestupová bitva o Gülera, ve které se střetly “Real” a “Barcelona”. Navzdory nabídce katalánského velkoklubu vykoupit hráče za 17,5 milionu eur a ponechat ho ještě na sezónu v hostování v “Fenerbahçe”, Arda upřednostnil madridskou variantu. “Krémoví” zaplatili 20 milionů eur plus 10 milionů jako bonusy, ale rozhodujícím faktorem bylo slib nevypůjčovat Gülera.

Adaptace Gülera proběhla překvapivě hladce. Začal se učit španělsky a zdokonaloval angličtinu, což usnadnilo komunikaci s novými spoluhráči a trenérským štábem. Zdálo se, že nic nemůže zastavit jeho rychlý pokrok, ale osud měl jiné plány.

Koncem července Arda utrpěl vážné zranění kolena, následované tržným svalcem, což ho vyřadilo ze hry až do konce roku. Tento neúspěch dokonce vedl k odvolání hlavního lékaře “Reala”. Přestože byl nucený k odpočinku, Güler neztratil naději a pilně pracoval na svém zotavení.

Šance na úspěch a budoucnost v “Realu”

Navzdory vážnému zranění vypadají vyhlídky Ardy Gülera v “Realu” velmi slibně. Hlavní trenér madridského týmu Carlo Ancelotti vysoko ocenil hráče po jeho dlouho očekávaném debutu, zdůraznil jeho dovednosti a charakter. Navíc trenér “Krémových” projevil ochotu být trpělivý a dát Ardovi čas na dosažení optimální formy.

Přesto úspěch Gülera v “Realu” nebude záviset pouze na jeho talentu a pracovitosti, ale i na schopnosti překonat prokletí tureckých fotbalistů v zahraničí. Mnozí jeho krajané, kteří opustili domácí Süperligu, nedokázali plně rozvinout svůj potenciál na mezinárodní scéně. Důvody toho tkví v slabé mentální síle a neschopnosti konkurovat hráčům srovnatelné úrovně.