Největší a nejrozmanitější veletrh lodí a vodních sportů v Rakousku a střední a východní Evropě

Mottem akce “Austrian BoatShow – BOOT TULLN” je “Vše kolem vodních sportů“. Největší a nejrozmanitější veletrh lodí a vodních sportů je každoročním místem setkání rakouských příznivců těchto sportů v ideálním čase těsně před začátkem sezony. 360 vystavovatelů ze 16 zemí představuje kompletní průřez ze světa vodních sportů: můžete se těšit na motorové čluny, plachetnice, luxusní jachty, elektročluny, kánoe a kajaky, ale i na chartery a turistické lodě, informace o dovolené na lodi, zábavné vodní sporty a potápění a spoustu nejrůznějšího příslušenství.

V rámci Austrian Boatshow – BOOT TULLN bude představena řada atraktivních inovací a celá řada značek v oblasti motorových jachet a motorových člunů: Aventura Point představí svůj model Galeon 440 Fly, Baotic Yachting model De Antonio 32 Open, TopYacht zase loď Cranchi Z35 a Boote Riedl model Bavaria SR 33HT. Nebudou chybět ani nejprodávanější modely od Jeanneau: Merry Fisher 795 s2, Merry Fisher 695 s2. Nesmíme zapomenout ani na různé sportovní lodě, lodě na vodní lyže či lodě typu verdränger od Sea Ray, Malibu, Mastercraft, Bayliner, Quicksilver.

V oblasti elektrické mobility na vodě rozšiřuje výstava Austrian Boatshow – BOOT TULLN svou průkopnickou roli na trhu. Mimořádný objev roku 2024: Frauscher x Porsche 850. Návštěvníky dále čeká velké množství elektročlunů a elektrických jachet mimo jiné od společností Lex Boote, Boote Marian, Stickl Yachts, Boote Schmalzl, Kaiser Bootsmanufaktur, Diva Bootsmanufaktur, Niula Boats, Leines Boote, Top Yacht, Fun Products.

V segmentu plachetních jachet a plachetních člunů je Austrian BoatShow – BOOT TULLN rakouskou přehlídkou novinek: Bavaria C46 – European Yacht of the year 2024. V hale 10 najdete nejen následující atraktivní plachetní jachty, ale také velké množství finalistů EYOTY 2024 a rakouských premiér, jako např. Beneteau Oceanis 40.1, Beneteau Oceanis 37.1, Dufour 41, Jeanneau Sun Odyssey 350 či Hanse 410, ale především je tu letos zastoupeno také velké množství dalších typů lodí jako daysailer, sportovní plachetnice či malý cruiser.

V hale č. 4. najdete vše o „turistických nabídkách a charterech po Středomoří“: chartery, přístavy a dovolené na lodi. Návštěvníci v hale 6 se zase mohou seznámit se spoustou zábavných vodních sportů: rozsáhlý sortiment výstavy završují kánoe, kajaky, skládací lodě, ale i vše pro zábavný vodní sport: paddleboardy, windsurfing, kitesurfing, wingfoiling a také námořnické doplňky a oblečení.

Sedmdesát vystavovatelů nabízí vše, co je zapotřebí k tomu nejkrásnějšímu koníčku “pod vodou“. Ochutnávkový ponor ve skokanském bazénu: zájemci mají možnost se ponořit přímo na veletrhu. Potápěčské vybavení je samozřejmě k dispozici, stejně jako zkušení instruktoři potápění, kteří se vším ochotně poradí a pomohou.

Kompletní program na čtyřech scénách během čtyř veletržních dnů: nabídka sahá od cestovatelských přednášek z Chorvatska či Řecka až po Austrálii, přes užitečné informace o nákupu ojetého člunu nebo o energetickém managementu na palubě až po speciální workshopy k otázkám bezpečnosti.