Mottem rakouské výstavy lodí Boat Show – Boot Tulln je “Vše kolem vodních sportů“ a představuje každoroční místo setkání rakouských příznivců těchto sportů v ideálním čase těsně před začátkem sezony. Celkem 360 vystavovatelů tam představuje kompletní průřez ze světa vodních sportů: můžete se těšit na motorové čluny, plachetnice, luxusní jachty, elektročluny, kánoe a kajaky, ale i na zábavné vodní sporty a potápění, informace o dovolené na lodi, chartery a spoustu dalšího.

Výstava lodí Austrian Boatshow – BOOT TULLN je rakouskou přehlídkou inovací: mimořádný zlatý hřeb v oblasti motorových jachet a motorových člunů představuje Baotic Yachting s lodí De Antonio 36, která byla oceněna jako “Evropská motorová loď roku“. TopYacht zase nabídne světovou premiéru s modelem Centurion FI25. K obdivování tu bude i řada rakouských premiér: Beneteau GT41, Sea Ray Sundancer 320, Saxdor 320 GTC, Bavaria SR36 a Wellcraft 355.

Tulln an der Donau je jedno z nejstarších měst v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy v okrese Tulln. Rozkládá se nad řekou Dunaj. Žije zde přibližně 16 tisíc obyvatel. Tulln leží nedaleko Vídně a je zhruba hodinu jízdy autem od Znojma.

wikipedia

V oblasti elektrické mobility na vodě rozšiřuje výstava Austrian Boatshow – BOOT TULLN svou průkopnickou roli na trhu. Návštěvníky čeká velké množství elektrických člunů a elektrických jachet mimo jiné od společností Frauscher Bootswerft, Lex Boote, Stickl Yachts, Boote Schmalzl. Diva Bootsmanufaktur poprvé představuje elektročlun s retro vzhledem. Rakouské premiéry v tomto segmentu nabízejí: Top Yacht, Boote Marian, Kaiser Bootsmanufaktur.

V segmentu plachetních jachet a plachetních člunů ohromí návštěvníky Hanse 510, největší plachetní jachta vystavená na Austrian Boatshow. V hale 10 najdete nejen atraktivní plachetní jachty jako Beneteau Oceanis 46.1, Jeanneau Sun Odyssey 440 či Bavaria C42, ale je zde zastoupeno také velké množství dalších typů lodí jako daysailer, sportovní plachetnice či malý cruiser.

Charterové společnosti a řada přístavů kolem Středozemního moře nabízí v hale 4 vše, co souvisí s cestováním a lodní turistikou. Návštěvníci v hale 6 se zase mohou seznámit se spoustou zábavných vodních sportů: rozsáhlý sortiment výstavy završují kánoe, kajaky, skládací lodě, paddleboardy, námořní doplňky a oblečení.

V hale 8 nabízí 70 vystavovatelů vše, co je zapotřebí k tomu nejkrásnějšímu koníčku „pod vodou“. I letos proběhne ochutnávkový ponor ve skokanském bazénu: potápěčské vybavení je samozřejmě k dispozici, stejně jako zkušení instruktoři potápění, kteří se vším ochotně poradí a pomohou.

135 přednášek na čtyřech pódiích nabídne během čtyř dnů veletrhu informace i inspiraci: nabídka sahá od cestovatelských přednášek z oblastí od Aljašky až po Středomoří přes užitečné informace o nákupu použité lodi či energetický management na palubě až po speciální workshopy o otázkách bezpečnosti. Opět na palubě se zde ocitnou mořští nomádi Doris Renoldner a Wolf Slanec se svou novou přednáškou “PACIFIC ODYSSEY“.

Ceny vstupného: Dospělí 14,00 EUR

Senioři a studenti 12,00 EUR

Děti (6–15 let) 3,00 EUR

Děti do 6 let vstup zdarma

Otevírací doba: čtvrtek 2. března až neděle 5. března 2023 od 10:00 do 18:00 hod

Další informace a zlevněné vstupenky na: www.boot-tulln.at