Design každého výrobku Apple je vždy podrobně zkoumán a dá se říct, že fanoušci znají každý detail ještě před jeho uvedením na trh. Ale pak je tu jeden produkt Apple, který je o hodně unikátnější než ostatní a jeho detaily zná jen málo vyvolených.

Nedávno se objevilo s podrobnostmi o hliníkové sošce, kterou Apple obdarovává zaměstnance při dosažení 10 let služby. A i když vnitřnosti nejsou nic moc, o čem by se dalo psát (není v tom žádný čip M2), má krásný design, stejně jako každý produkt Apple.

Video od DongleBookPro odhaluje předmět, který vypadá spíše jako Mac Mini M2, i když s mnohem větším logem Apple. Je vyroben ze stejného hliníku jako další produkty Apple a obsahuje podepsaný vzkaz od Tima Cooka.

Součástí balení je také poznámka vysvětlující, jak bylo ocenění vyrobeno. Stojí v něm: “Vaše desetileté ocenění je vyrobeno ze stejného hliníku řady 6000, který používáme k výrobě našich produktů. Zbytky z výrobního procesu jsou shromažďovány a přetaveny tak, aby vznikla stoprocentně recyklovaná slitina. Slitina je odlévána do dlouhých ingotů, poté je každý ingot rozřezán na bloky, které jsou opracovány do konečné velikosti. Povrch je jemně otryskán a hrany jsou broušeny diamantem. Blok je poté eloxován, aby se povrchová úprava uzavřela a vytvořila se ochranná vrstva. Nakonec je do středu vsazeno logo Apple z nerezové oceli.”

Ukazuje se, že jde o nedávnou změnu designu – desetiletá cena se dříve dodávala v průhledném křišťálovém provedení (viz video níže).

Zdroj: Youtube.com, creativebloq.com