Výstava ve skleníku Fata Morgana s prodejem rostlin proběhne ve dnech 22. 3. – 7. 4. 2024
Kulaté výročí 20 let skleníku Fata Morgana se blíží, přijďte ho oslavit s námi už nyní a objevte krásu i tajemná zákoutí naší trojské džungle.

Výstava tropických rostlin přináší nejen potěšení z pestrobarevné krásy květů, ale také nejrůznější zajímavosti ze života a pěstování vybraných zástupců tropické flóry.

Velké množství exotických rostlin rozšíří stávající expozice, a skleník Fata Morgana se tak ještě více rozzáří a rozkvete v jedinečných aranžmá. Ty pro vás vytvořili žáci zahradnických oborů SOŠ Jarov a na poslední tři týdny doplní probíhající výstavu uměleckých soch z recyklovaných pet lahví Nová PET Tropicana.

Součástí výstavy je i oblíbený prodej rostlin, které si budete moci odnést s sebou domů.

Co výstava tropických květů nabídne?

Prodejní výstava tropických rostlin včetně orchidejí rozzáří s příchodem jara skleník Fata Morgana. Všechny jeho expozice rozkvetou pod rukama studentů SOŠ Jarov v zajímavých aranžmá, která doplní stávající výstavu Nová PET Tropicana soch z dílny umělkyně Veroniky Richterové. Během prohlídky skleníku vás okouzlí pestrobarevná krása květů z celého světa a u výstavního sálu s prodejem rostlin se pak dozvíte zajímavosti z jejich života a pěstování.

V průběhu celé výstavy je možné si koupit pestrou škálu tropických rostlin. Prodej probíhá v nově vybudovaném výstavním sále umístěném v centrální části areálu v expozici Ornamentální zahrada. Prodej je otevřen od úterý do neděle vždy od 10.00 do 19.00.

Tropických skleník Fata Morgana v červnu oslaví 20 let od otevření veřejnosti, a to už je něco. Tato výstava je nejen menší oslavou, ale také ukázkou toho, jak bohatá a unikátní expozice to je.

Jaro je tu, přijďte ho přivítat s námi!

Důležité informace o výstavě

Výstava tropických květů probíhá ve skleníku Fata Morgana od 22. března do 7. dubna. Prodej rostlin je umístěn ve výstavním sále v Ornamentální zahradě.

  • Otevírací doba skleníku Fata Morgana: úterý–neděle 9.00–19.00
  • Velikonoční pondělí 1. 4. otevřeno 9.00–19.00
  • Prodej rostlin otevírací doba: úterý–neděle 10.00–19.00
  • Velikonoční pondělí 1. 4. otevřeno 10.00–19.00