Nedávno byly stanoveny výsledky losování Ligy konferencí. Zde vidíme mnoho nových jmen, která jsme dosud neznali, a budou soutěžit s evropskými giganty. Jaké jsou tedy šance na překvapení v Lize konferencí? A co můžeme očekávat od českého zástupce? Pojďme se pokusit to pochopit.

V každé skupině budeme uvádět přibližnou celkovou sílu, vycházeje ze statistických dat a kurzů od Mostbet CZ.

Skupina A

Zde je představen francouzský top klub. Lille vyřadil Monako z boje o místo v Lize konferencí a získal právo účastnit se tohoto turnaje. Na první pohled má Lille dobré šance postoupit ze skupiny, zejména vzhledem k tomu, že má v týmu jednoho z nejlepších střelců Ligy 1, Jonathana Davida. Minulou sezónu vstřelil 24 gólů a v této sezóně již zaznamenal tři trefy.

S kým bude Lille soutěžit? Se Slovanem z Bratislavy a Olimpija Ljubljana. Oba týmy neprošly kvalifikací Evropské ligy a nyní se pokusí o štěstí v novém turnaji. Stojí také za zmínku Klaksvík – tým z Faerských ostrovů. Nikdo nečekal, že se zúčastní evropských soutěží, ale překvapili všechny a postoupili do Ligy konferencí. Takže Lille by neměl podceňovat své soupeře.

Předpokládané pořadí: 1. Lille, 2. Slovan, 3. Olimpija, 4. Klaksvík.

Skupina B

Ukrajinská Zorya se střetne s Breidablikem, Gentem a Maccabi Tel Aviv. Co můžeme říci v tuto chvíli? Zorya potvrdila svůj profesionální přístup a odolnost v kvalifikaci, i když se nepodařilo postoupit do Evropské ligy. Gent je silným soupeřem s poměrně velkou zkušeností v evropských pohárech. Přesně belgický tým vypadá jako hlavní favorit skupiny.

Breidablik je nováčkem v evropských pohárech a je zajímavý jako neznámé jméno. Zatím je velmi těžké odhadnout sílu týmu. Maccabi Tel Aviv v poslední době tak úspěšně nevystupuje, ale rozhodně plánuje získat místo v play-off.

Předpokládané pořadí: 1. Gent, 2. Zorya, 3. Breidablik, 4. Maccabi Tel Aviv.

Skupina C

V této skupině nejsou evropské top kluby, což dělá soutěž rovnocennější. Viktoria Plzeň před několika sezónami ukázala své schopnosti v Lize mistrů, kde se střetla s takovými giganty jako Bayern, Inter a Barcelona. Dinamo Záhřeb má také zkušenosti s úspěšnými vystoupeními v evropských pohárech a dokonce postoupilo do čtvrtfinále Evropské ligy.

Astana se poprvé připojila k skupinové fázi Ligy konferencí. Pro klub, který dříve měl omezené zkušenosti s evropskými poháry, je to skvělá příležitost bojovat o druhé místo ve skupině. Balkani – tým s jedním z nejnižších rozpočtů v turnaji (něco přes 5 milionů eur). Nepodařilo se jim postoupit do kvalifikace Ligy mistrů a nyní se pokusí prosadit v Lize konferencí. Tým má zde větší šance získat body a pokusit se vybojovat druhé místo.

Předpokládané pořadí: 1. Dinamo Záhřeb, 2. Viktoria Plzeň, 3. Astana, 4. Balkani.

Skupina D

Tato skupina slibuje být jednou z nejzajímavějších. Rivalita mezi Club Brugge a Beşiktaş by byla možná více očekávaná před deseti lety. Nicméně současná realita je taková: Belgičané měli neúspěšnou sezónu ve své domovské zemi a postoupili do evropských pohárů až po třech kvalifikačních kolech. Beşiktaş také prošel několika kvalifikačními koly a vrátil se do evropských pohárů po poměrně dlouhé přestávce.

Bodø/Glimt – další tým, který prošel třemi kvalifikačními koly. Tým vytvořil několik překvapení před pár lety a nyní je nutné s ním počítat. Lugano, i přes neúspěch v kvalifikaci Evropské ligy, by nemělo být protivníky podceňováno. Tato skupina slibuje být plná intrik a vzrušujících zápasů. V podstatě všechny čtyři týmy mohou mít nárok na postup do play-off.

Předpokládané pořadí: 1. Club Brugge, 2. Beşiktaş, 3. Lugano, 4. Bodø/Glimt.