Volkswagen ID.41 se objeví ve filmu „Ant-Man a Wasp: Quantumania“ z produkce televizního a filmového studia
Marvel Studios, který bude uveden do kin na celém světě v polovině února. Volkswagen spouští globální 360° kampaň u příležitosti představení filmu „Ant-Man a Wasp: Quantumania“, který Marvel Studios uvede do kin 16. února. V kampani, jejíž speciální obsah je inspirován výše uvedeným novým filmem, bude středem pozornosti model ID.4. Spolupráce je založena na zviditelnění elektromobilu, který bude v novém filmu hrát roli rodinného vozu superhrdiny.

„Filmy z produkce televizního a filmového studia Marvel Studios patří mezi historicky nejúspěšnější a Ant-Man je jednou z nejsympatičtějších postav v kinematografickém vesmíru Marvelu. Začlenění modelu ID.4 do filmu a doprovodná kampaň nám umožní oslovit miliony lidí na celém světě,“ říká Gilbert Heise, vedoucí oddělení Global Brand Management a Consumer Insights ve společnosti Volkswagen. „A co víc, postava Ant-Mana dokonale ladí s naší značkou: je sympatický, autentický a má velký smysl pro humor,“ dodává.

Globální speciální spot pro sociální sítě, televize a kina ukazuje Ant-Mana a Cassie Langovou v zábavné a skvěle zahrané scéně s modelem ID.4.

Volkswagen a Marvel Studios prezentují před premiérou filmu „Ant-Man a Wasp: Quantumania“ společně vytvořený speciální spot, který odstartuje globální kampaň. Reklamu, vyvinutou a vyrobenou společností Volkswagen, týmem pro partnerství ze společnosti Walt Disney Studios a kreativní agenturou Bullitt, režíroval Anthony Leonardi III, který je dlouholetým spolupracovníkem televizního a filmového studia Marvel Studios. Zmenšovací a zvětšovací efekty ve spotu jsou dílem oceňovaného týmu VFX ze společnosti Framestore. Spot poběží na sociálních sítích, v televizi a kinech:

„Tato zábavná, inovativní a integrovaná kampaň výjimečným způsobem oživuje dějovou linii příběhu, čímž vyvolává emoční spojení. Máme velkou radost, že ji můžeme sdílet s fanoušky na celém světě, a oslavit tak uvedení dalšího pokračování MCU,“ řekla Lylle Breierová, viceprezidentka společnosti Walt Disney Studios odpovědná za globální marketingová partnerství.

Krátký film navíc umožní divákům nahlédnout do zákulisí natáčení filmu, v němž vystupuje také elektrické SUV Volkswagen ID.4. Tento vůz bude představen rovněž na červeném koberci při světové premiéře v Los Angeles.

„Emocionální vyprávění příběhu prostřednictvím tohoto druhu spolupráce je pro značky v současnosti nesmírně důležité,“ vysvětluje Salim Yüksel, který nese ve společnosti Volkswagen odpovědnost za budoucí trendy, strategická partnerství a globální značkovou zábavu a tento projekt vedl spolu se společností Volkswagen of America. „Jsme velmi hrdí na to, že jsme naše globální značky spojili tak kreativním projektem.“

Film „Ant-Man a Wasp: Quantumania“ od společnosti Marvel Studios

Superhrdinští partneři Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyneová (Evangeline Lillyová) se vracejí, aby pokračovali ve svých dobrodružstvích jako Ant-Man a Wasp. Rodina začne společně s rodiči Hope, Janet Van Dyneovou (Michelle Pfeifferová) a Hankem Pymem (Michael Douglas), a Scottovou dcerou Cassie Langovou (Kathryn Newtonová), prozkoumávat Kvantovou říši. Přitom potkává podivné nové tvory a vydává se za dobrodružstvím, které ji posune až za hranice toho, co považovala za možné. Režisérem filmu je Peyton Reed, producenty jsou Kevin Feige a Stephen Broussard. Ve filmu „Ant-Man a Wasp: Quantumania“ také hrají Jonathan Majors jako Kang, David Dastmalchian jako Veb, Katy O’Brianová jako Jentorra, William Jackson Harper jako Quaz a Bill Murray jako Lord Krylar. Dobrodružný sci-fi film bude uveden do kin 16. února 2023.

1 ID.4 – ID.4 Pro Performance 150 kW (204 k) – spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 18,7–16,4; emise CO2 v g/km: 0. Pro tato vozidla jsou k dispozici údaje o spotřebě elektrické energie a emisích již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU.

Zdroj, text a foto: Volkswagen