V sobotu 12. srpna se bude konat 10. ročník mezinárodního festivalu Flašinet žije!, který pořádá Národní muzeum. Na několika místech v centru Prahy vystoupí letos přes dvacet pouličních umělců nejen z různých koutů Čech, ale také ze zahraničí. Letošní jubilejní ročník bude hostit flašinetáře z Francie, Rakouska, Německa, Maďarska i ze Slovenska.

Festival bude zahájen v 10:00 koncertem v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Netradiční spojení pouťového umění s prostředím kostela každý rok přináší překvapivé hudební zážitky. Posluchači tak mají příležitost vyslechnout si řadu známých kousků ze světa klasické hudby v originální úpravě, jakou nikde jinde neuslyší. Přijďte si poslechnout, jak zní v podání flašinetu třeba Verdiho operní árie, tradiční francouzské písně, nebo Šostakovič, Händel, Bach a další slavní skladatelé.

Odpolední koncert se bude odehrávat venku pod širým nebem. Od 15:00 budou flašinetáři hrát Na Kampě v podloubí u Karlova mostu. Nenechte si ujít pohodové vystoupení na místě s neopakovatelnou pouťovou atmosférou, které každý rok upoutá pozornost všech kolemjdoucích.

Festival uzavře večerní koncert v Českém muzeu hudby od 19:00. Tady se můžete těšit na pestrou směs skladeb ze všech možných žánrů od klasiky přes ragtime, tango nebo filmovou hudbu až po lidové písničky. Po skončení oficiální části koncertu budou moci návštěvníci přistoupit k vystupujícím umělcům blíž, prohlédnout si jejich nástroje, a dokonce si sami vyzkoušet, jak se na ně hraje.

Vstup na všechny festivalové koncerty je zdarma.

Program:

10:00 | Koncert v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí
15:00 | Improvizované vystoupení na náměstí Na Kampě
19:00 | Koncert v Českém muzeu hudby

Zdroj: Národní muzeum