Společnost HARTMANN – RICO pořádá třetí ročník soutěže HARTMANN School Awards, která je určená pro studenty středních zdravotnických škol. Cílem projektu je motivovat studenty, aby se více angažovali v procesu zdravotnické péče v odborném i domácím prostředí a nebáli se přinášet vlastní nápady na jeho zlepšení. Loni se do soutěže přihlásily týmy ze 48 zdravotnických škol z celkových 96.

Soutěž určenou pro studentky a studenty třetích ročníků středních zdravotnických škol v Česku pořádá již potřetí společnost HARTMANN – RICO spolu s EEZY Events & Education. Účastníci díky ní získávají nejen možnost formulovat a prezentovat své nápady, ale také je následně za pomoci odborníků z oblasti zdravotnictví skutečně realizovat.

„Naším dlouhodobým cílem je kontinuálně zvyšovat prestiž nelékařských zdravotnických oborů. Mladé lidi chceme v rámci jejich přípravy na budoucí povolání motivovat k tomu, aby se zajímali o stav tuzemské zdravotní péče a také se aktivně angažovali při řešení praktických témat a nebáli se přicházet s vlastními nápady,“ říká Jan Civín, Governmental Affairs Manager v HARTMANN – RICO.

Přihlašování týmů do třetího ročníku soutěže začalo 15. února a poběží až do 10. května. Tříčlenné týmy budou mít následně za úkol vypracovat do konce června projekt na vybrané téma v rozsahu 2500 až 3500 slov. V letošním roce mají na výběr ze tří tematických okruhů:

· Nové trendy ve zdravotnictví – Jaké budou hlavní trendy ve zdravotnictví v roce 2030?

· Nové trendy v domácí péči – Jak by se mělo změnit poskytování domácí péče za 10 let?

· Proč se stát zdravotní sestrou?

Všechny přihlášené projekty musejí být proveditelné v rámci českého prostředí i platné legislativy. Odbornou porotu, která bude práce studentů posuzovat, budou tvořit zástupci pořadatelských společností, vedle nichž zasednou rovněž zvučná jména tuzemského zdravotnictví:

· MUDr. Marek Dvořák, vedoucí lékař na zdravotnické záchranné službě, lékař oddělení urgentního příjmu dospělých ve Fakultní nemocnici v Motole

· PhDr. Martina Šochmanová, MBA, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči a kvalitu, hlavní sestra IKEM, prezidentka České asociace sester

· prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., kardiolog, emeritní přednosta Kardiocentra v IKEM, senátor v Senátu PČR

· doc. MUDr. Petr Neužil, CSc., primář Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce

Slavnostní vyhlášení výsledků třetího ročníku soutěže je plánováno na 11. října 2023 odpoledne v pražském Kině Lucerna.

O společnosti HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího státního podniku Rico ve Veverské Bítýšce. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v německém Heidenheimu.

Více naleznete na webu hartmann.info.

Zdroj: Protext