Kreatin je jednou z nejoblíbenějších živin na trhu s doplňky stravy. Jedním z důvodů této popularity je, že se jedná o jednu z nejlepších a vědecky nejpodrobněji prozkoumaných živin. To znamená, že i lidé, kteří dělají první krůčky ve světě sportu, s důvěrou sahají po kreatinu, protože vědí, že se jednoduše osvědčí a umožní jim maximalizovat účinky jejich tréninku. Nicméně s jeho rostoucí popularitou, stejně jako u mnoha dalších produktů atd. – vzniklo mnoho jeho variant, a to nejen příchutí.

Kreatin je také k dispozici v mnoha formách. Kreatin můžete užívat jak v práškové formě, tak ve formě kapslí. Vzhledem k množství různých typů variant kreatinových živin se mnoho lidí zajímá o to, jak jednotlivé varianty ovlivňují účinnost konkrétní živiny, zda je stejně účinná v každé formě, chuti atd. Proto stojí za to podívat se na to, zda kreatin v prášku a kreatinové kapsle jsou totéž, či nikoliv.

Jaký je rozdíl mezi kreatinovým práškem a kapslemi?

Na úvod je třeba zmínit, že kreatin v prášku a kreatin v kapslích se nijak výrazně neliší. V obou formách je stejně účinný, i když mnoho lidí se domnívá, že kreatin v prášku (konzumovaný například s vodou), usnadňuje vstřebávání molekul kreatinu. O této otázce chybí relevantní výzkum, ale může být důležitá v souvislosti s výběrem správné živiny pro sebe, zejména pokud je kreatin doplňován ve formě předtréninkového přípravku.

Dále se hodně mluví o tom, že 1 porce práškového kreatinu obsahuje vyšší dávku samotného kreatinu. Je však třeba mít na paměti, že hodně záleží na konkrétním výrobku a není to nezvratné pravidlo. Co však hovoří ve prospěch kapslí? Především pohodlnost užívání a možnost konzumace živiny bez ohledu na podmínky. Nepotřebujete nádobu, ve které byste kreatin smíchali například s vodou. Kreatin ve formě kapslí můžete rychle a pohodlně užít a zapít vodou.

To znamená, že nic nebrání tomu, aby člověk suplementoval obě formy kreatinu. Pokud někdo dává přednost práškovým živinám – může je používat doma, a když nastane situace, která ztěžuje konzumaci kreatinu tímto způsobem – bude mít po ruce kapsle, aby mohl pokračovat v suplementaci kdekoli. Chcete najít a zakoupit hodnotné kreatinové živiny v různých formách? Navštivte internetový obchod ALLNUTRITION (https://allnutrition.cz/Kreatiny-k981.html)  a zjistěte, kolik toho můžete získat.