Už tuto sobotu se v Beskydech rozběhne sezona tamní “pivní stezky”. Jde o atraktivní trasu, která propojuje malé i velké pivovary, historické i ty nedávno otevřené. Vše je přitom provázáno tak, aby se návštěvníci dostali do hor, k historickým místům a lokálním zajímavostem Beskyd.

“Letos se do zahájení sezony Beskydské pivní stezky poprvé zapojí speciálním programem a nabídkou deset pivovarů, je to tedy velký start,” avizuje ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko Monika Konvičná.

Propojené turistické trasy, cyklostezky a tipy na výlety se zastaveními v pivovarech a minipivovarech a gastro zážitky mají v součtu zhruba 700 kilometrů. Najdete na nich okolo 100 druhů piva. Příjemně vás překvapí kombinování bylinných limonád s pivem nebo řada pivních speciálů. Třeba Minipivovar Kohutka ve Vyšních Lhotách nabízí Ciompovu 11° se jménem po místním štamgastovi, který se podílel i na tvorbě receptury piva. Pivovar Koníček ve Vojkovicích pro změnu vybudoval pivní sklípek.

Kontakt:

Eva Kijonková, PR, www.beskydyportal.cz

Foto: Protext