Nad tím jaký dárek koupit k třicetiletému výročí svatby nemusíte dlouho přemýšlet. Výročí svatby po 30 letech, to je perlová svatba, proto je perlový šperk právě to pravé čím obdarovat svoji manželku. Šňůra plná pravých perel zdůrazní osobitost a krásu. A pro takto významné výročí je především dárkem na pravém místě. 

Perový náhrdelník, nebo perlový set je ideálním dárkem k perlové svatbě.

Při výběru perlového náhrdelníku nebo celé perlové soupravy nešetřete. Svou ženu znáte minimálně 30 let, proto určitě nebudete potřebovat nápovědu, jakou barvu má ráda. A zda preferuje výrazné či jemné šperky. Perlové náhrdelníky jsou běžně k dostání jak s malými, středně velkými i velkými perlami, tak v barvě bílé, světle růžové, krémové či černé. 

Jaké perly vybrat k výročí svatby 30 let

Perlový náhrdelník můžete pořídit z cenově dostupných kultivovaných říčních perel. V současné době je kultivace perel na takové úrovni, že říční perly mohou dosahovat vysoké kvality.

Chcete-li mořské perly, sáhněte po Japonských perlách Akoya, mají nádherný lesk a na ženské těle doslova září. Pro ženy, které mají rády tmavší odstíny pak můžete zvolit Tahitské perly, které doslova hrají barvami od kovových nádechů, přes žádané zelené až po velmi tmavé perly.

Pozor na kvalitu a na prodejce

Není perla jako perla, abyste se vyvarovali špatnému nákupu, buďte při nákupu ostražití. Můžete narazit na laciné perly nízké kvality. U náhrdelníků a náramků se přesvědčte, že jsou správně navázány (mezi perlami musí být na šňůře uzlík).

Nakupujte u specialistů na perly a požadujte certifikát pravosti perel. V případě nákupu na internetu se ujistěte o serióznosti prodejce (neměli by chybět kontakty, ičo, provozovna) a o garanci vrácení peněz.

Ať budete při výběru šperku k výročí svatby jakkoli odvážní, věřte, že každou ženu takovým dárkem jedině ohromíte. Perly jsou naší součástí již po staletí a díky možnostem zpracování je perlový velmi moderním, elegantním a něžným ženským elementem.”

Pavla Jarmarová
Buka.cz

Foto: Buka Jewelry