Nový koncepční vůz Enyaq RS Race podtrhuje závazek značky Škoda rozvíjet udržitelnost v motoristickém sportu a dodává značce další emocionální rozměr.

S novou koncepční studií Enyaq RS Race hledá Škoda Auto nové možnosti udržitelnosti v motoristickém sportu a zároveň dále zvyšuje emocionální přitažlivost značky. Enyaq RS Race, který posunuje DNA značky Škoda v oblasti motorsportu na vyšší úroveň, se vyznačuje agresivním designem, který podtrhuje masivní zadní křídlo. Tento koncept ukazuje, jak mohou technologie motoristického sportu pomoci urychlit přechod k dynamické a udržitelné automobilové budoucnosti. Slouží také jako ideální platforma pro vývoj a důkladné testování nejmodernějších technologií elektrického pohonu budoucích. sériových vozů.

Výkonná koncepční studie vycházející z modelu Enyaq Coupé RS a bude plně funkční

„Všechno je funkční. Všechny nové tvary a změny mají svůj praktický význam, cílem je zlepšit aerodynamiku, zvýšit přítlak a vylepšit chlazení komponent vozu,“ říká Daniel Petr. 

V karoserii bude nainstalován bezpečnostní rám. Samozřejmostí jsou sportovní sedadla a pětibodové bezpečnostní pásy. Změnou projdou také další díly interiéru jako výplně dveří a přístrojová deska, kde je kladen důraz na bezpečnost a nové materiály. „I tady zkoumáme cestu udržitelnosti,“ naznačuje Daniel Petr.

V rámci odlehčení zmizí z interiéru některé díly. Po vzoru závodních vozů bude mít Enyaq RS Race pouze dvě sedadla a jednotlivé panelové díly budou odlehčeny, nebo nahrazeny novými z kompozitních materiálů. Úpravami projde částečně také pohonné ústrojí, nicméně použité motory a baterie budou převzaty ze sériového vozu Enyaq Coupé RS.

Zdroj: Škoda Auto a Škoda Motorsport.