Praha opět získá přímé spojení s Čínou, Egyptem a Gruzií. Dopravce Hainan Airlines od 24. června obnoví svoji přímou linku z Prahy do Pekingu. Od 9. července se také znovu dočkáme přímých letů z Prahy do Káhiry. Přímé lety společnosti Georgian Wings z Prahy do Tbilisi budou zahájeny 7. května.

Peking v pondělí, středu a pátek

Od 24. června 2024 bude společnost Hainan Airlines provozovat tři lety týdně (pondělí, středa a pátek) spojující Prahu a Peking. Do Číny se bude z Letiště Václava Havla Praha odlétat ve 14:00 místního času, do Pekingu se přiletí následující den v 05:20 tamního času. Z Pekingu se bude odlétat do Česka ve 02:30 tamního času a v Praze letadlo přistane v 06:45 místního času.

V úterý, čtvrtek a neděli do Káhiry

Do egyptské metropole bude třikrát týdně létat tamní vlajkový dopravce EGYPTAIR a to z Letiště Václava Havla Praha, vždy v úterý, čtvrtek a neděli. Linka zároveň nabídne zajímavé možnosti pro navazující lety do dalších 75 destinací dopravce EGYPTAIR včetně dalších měst v Egyptě a celé Africe, Číně či Indii. Přímé pravidelné lety do Káhiry se v Praze objeví poprvé od roku 2011, kdy byl ukončen provoz linky Českých aerolinií. Linku bude operovat Boeing 737-800 s kapacitou pro 154 cestujících, z toho 16 v business class a 138 v ekonomické třídě

Tbilisi v úterý a sobotu

Další přímá linka na Kavkaz přinese pro české turisty skvělou šanci poznávat neprobádané kouty gruzínské metropole a celé země. Letecká společnost Georgian Wings spustí přímou linku z Prahy do Tbilisi, kam bude od 7. května létat dvakrát týdně vždy v úterý a sobotu. Linku bude obsluhovat Boeing 737-300 s kapacitou pro 148 cestujících. Tato nová linka přinese nejen pohodlné spojení mezi dvěma krásnými destinacemi, ale také významný krok k posílení užších vazeb mezi Českou republikou a Gruzií. Nová linka bude v provozu dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu na palubě letadel Boeing 737-300 s kapacitou pro 148 cestujících. Naším cílem je usnadnit bezproblémové cestování mezi oběma metropolemi pro byznysmeny i turisty.